Krbové vložky KOBOK

Firma KOBOK vyrábí ocelové krbové vložky typu Chopok, Ďumbier, Mýto, Bystrá ve výkonových řadách 440,550,600,670,780,900,1000, nejnověji i 1270,1370. Široký výběr modelů krbových vložek Vám umožňuje vybrat si takový model, který splní Vaše očekávání a představy. V krbových vložkách jako doplňkovém zdroji vytápění je možné spalovat dřevo a dřevěné lisované brikety roštovým nebo bezroštovým způsobem a teplo využít i pro konvekční vytápění dalších místností v domě.

Krbové vložky Kobok se vyznačují robustním provedením a možností elektronické regulace hoření krbů. Krby s těmito krbovými vložkami jsou alternativou pro přitápění a topení kombinací sálání a proudění teplého vzduchu. Velké plochy prosklení krbových vložek jsou určujícím faktorem pro okamžité aktivní předávání velkého množství tepla sáláním.

Korpus krbové vložky je ocelový svařenec ze silného plechu, topeniště je vyloženo šamotovými cihlami tl. 4,5 a 5 cm, na dně litinový rošt s vnitřním hlubokým popelníkem a záslepkou umožňující bezroštové spalování, v horní části ocelový deflektor pro lepší dohořívání zbytkových částic. Dvířka jsou zasklena žáruvzdorným keramickým sklem síly 4 mm s odolností do 750°C. Pod krbovou vložku je možné přivést vzduch pro hoření z exteriéru, který se rovnoměrně rozděluje pod rošt a do celého rámu dvířek na oplach skla. Regulace přísunu vzduchu je 1 páčkou, hrdlo kouřovodu je osazeno komínovou klapkou pro postupnou regulaci tahu, nožky jsou výškově nastavitelné.